Naisten peli-illat kaudella 2009 Tulosta

12.5. 9r pb hcp klo 18

Jokainen pelaa omaa peliään ja bogeypisteet lasketaan, eniten pisteitä saanut voittaa.

26.5. 9r scramble lp hcp klo 18 PARIPELI

Molemmat avaavat ja paremman pallon paikalta molemmat jatkavat. Lyönnit merkitään korttiin. Tasoituksellinen, yhteenlasketut slopet / 8. Vähiten lyöntejä saanut pari voittaa.

9.6. 9r pb hcp sokkoskinit klo 18

Jokainen pelaa omaa peliään, ja bogeypisteet lasketaan, kierroksen jälkeen jaetaan skinirahat bogeypisteiden perusteella.

23.6. 9r greensome lp hcp klo 18 PARIPELI

Molemmat avaavat ja paremman pallon paikalta jatkaa ei-valitun pallon lyöjä, edetään vuorotellen reikään asti. Lyönnit merkitään korttiin. Tasoituksellinen, yhteenlasketut slopet/4. Vähiten lyöntejä kerännyt pari voittaa.

7.7. 9 r pb hcp bingo-bango-bongo klo 18

Jokainen pelaa omaa peliään ja bogeypisteet lasketaan. Lisäpisteitä saa 3/ väylä; ensimmäiseksi viheriön saavuttanut, lähimmäs reikää viheriöllä oleva (kun kaikki ovat viheriöllä) ja kauimpaa reikään putannut. Nämä saavutetut lisäpisteet lisätään pb-tulokseen. Eniten pisteitä kerännyt voittaa.

21.7. 9r best ball pb klo 18 PARIPELI kukkamekko tai kukkia tai mekko

Paripeli, molemmat pelaavat omalla tasoituksella, parempi pb-tulos väylältä huomioidaan. Eniten pisteitä kerännyt pari voittaa.

4.8. 9r pb hcp klo 18, kolmen mailan kisa

Jokainen pelaa omaa peliään ja bogeypisteet lasketaan, kierroksella saa käyttää vain kolmea vapaasti valittavaa mailaa. Eniten pisteitä kerännyt voittaa.

18.8. 9r lp hcp LAS VEGAS klo 18

Molemmat pelaavat lyöntipeliä (yli 48 tasoituksella pelaavat aloittavat par 5; 200m lätkältä, par 4; 150m lätkältä ja par 3 rannasta), Kumpikin pelaa omaa palloa omalla tasoituksellaan. Parin tulokseksi merkataan reiältä heidän tuloksistaan saatu alin kaksi (kolme) numeroinen tulos eli jos pelaajat tekevät tulokset 5 ja 4, on heidän tuloksenaan reiältä 45. Jos lyöntejä tulee reiällä 10 tai enemmän, on lyöntimäärä 9. Alimman pistemäärän kerännyt pari voittaa.

1.9. 9r pb hcp klo 18

Jokainen pelaa omaa peliään ja bogeypisteet lasketaan, eniten pisteitä saanut voittaa.

15.9. 9r pb hcp PUTTI klo 17 PARIPELI

Molemmat pelaavat omaa peliään, mutta tulokseen lasketaan vain parin käyttämät putit. Mikäli toinen pelaajista ei pelaa väylää loppuun (kettu vie pallon, vesikauhu iskee tms), on tämän henkilön puttimäärä väylällä 4. Vähiten putteja tehnyt pari palkitaan.